Tallinnast kõigest tunnise rongisõidu kaugusel, on Paldiski paljudele vaid läbisõiduhoov, et jõuda pankrannikule vaadet nautima. Tegelikult on linnal äärmiselt huvitav ajalugu — aastatel 1944-1994 oli Paldiski Nõukogude Liidu suletud sõjaväelinn. Sama põnev on ka Paldiski elanikkond — linnas elab umbes 30 rahvust. Viimastel aastatel on Paldiskisse kolinud palju inimesi, kelle jaoks on linn omamoodi ajutine põgenemiskoht — kas endise elu, Tallinna suurlinnamelu eest — või siis on linn valitud rahuliku vanaduspõlve veetmiseks. Üha enam linna elanikega kontakti saavutades jõudis fotograaf Paldiski kui põgenemiskoha ideeni ning salajase linna mõte sai seeläbi kihte juurde.

Näitusel on väljas valik 2017-2018 tehtud fotodest. Kuna inimeste pildistamisega kaasneb pea alati lugude jagamise moment, siis saab näitusel kuulata salvestatud jutuajamisi Paldiski elanikega, nende mõtteid linna minevikust ja tänapäevast.

 

Dokumentaalfotograafia kui aeglane töömeetod paelub Annelat jätkuvalt ning tal on kavas projektiga jätkata. Hetkel töötab Annela Sillamäel enda uue dokumentaalfoto projektiga ja seetõttu tundis, et siin on õige koht näidata ka seda näitust.

 

Annela Samuel (s. 1974) on vabakutseline fotograaf, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud fotograafia täiendõppekursuse Eesti Kunstiakadeemias ning osalenud arvukates fotoalastes meistriklassides nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Esimene isikunäitus oli 2015 märtsis Tallinnas kohvikus "Boheem" — "Unenägusid uduhobustest ja lastest".

Sügavam huvi dokumentaalfotograafia vastu tärkas paar aastat tagasi ning sellest kasvas välja mahukas projekt „Salajase linna lood“, millega ta jätkab ka lähitulevikus. Näitus on olnud üleval Eestis ja Saksamaal Berliinis.

 

 

Tegevus fotograafina on pälvinud rahvusvahelist tunnustust, muuhulgas:

2015 I Am Photographer Contest, the best Photograph of Children  II koht.

2017 Sony World Photography National Awards  I koht

2017 Sony World Photography Open Portraiture – commended


Artiklid näituse avamisest:

Muuseumi püsinäitused