Soodustus Sillamäe Muuseumis, “Oomeni” teatripileti ettenäitamisel

Irina Zamarina Lavastus, soodustus, koostöö 30 märts - 22 april
2018
Kas masinistlik maailmakord, mis tulihännana sähvatab üle maakera, tabades inimsüdameid, on Oomen? Kas Oomen on korra ja läinud ta on, või on ta sulanud üheks paigaga, kus higi ja verd on valatud? Kreenholmi üüratud tehasehooned on lasknud oma võlvidel paisuda, et mahutada ära põlvkondi tööd ja ühistahet, millest nüüd on saanud ahastamapanev museaalne tühimik. Sinna kutsume Aleksei Gastevi abil tagasi veel korra Töölislöögi Poeesia.
“Oomen” põhineb avangardpoeet Aleksei Gastevi teosel "Töölislöögi poeesia". A. Gastev sai sotsialistlikul Venemaal tuntuks kui teoreetik ja praktik, kelle huviks ja sihiks oli parandada tööliste efektiivsust vabrikutes. Suurimaks meie aladel olevatest on Kreenholmi Manufaktuur, mis oma mastaapsuses kannab endas tööliste mehhaniseeritud vaimu ka tänapäeval.
Kreenholmi ruumid hoiavad endas nii suurejoonelise tööstuse hõngu kui ka õrna töölishinge katsumusi, mida saab tajuda nii kolossaalse vabriku aladel kui manufaktuuris sees.

Igale, kes käisid lavastusele “Oomeni“ on hea võimalus saada soodustusi erinevates ettevõttes, nagu meie muuseumis.
“Oomeni” teatripileti ettenäitamisel Sillamäe Muuseumis kehtib kuni 31.05.2018, selline soodus:  2 EUR täiskasvanutele (tavaline – 3 EUR), noored kuni 26.a – 1 EUR (tavaline 2  EUR) ja koolieelikud ja puudega isikud on tasuta.

Allikmaterjalid:

Muuseumi püsinäitused